Tento malware krade účty z facebooku a twitteru

Bankovní trojan známý jako Terdot je kmen malwaru  „Trojan Zeus“ byl poprvé objeven v říjnu 2016 a od té doby se rozrostl do mnohem sofistikovanějšího hackerského nástroje. Byl upraven tak, aby monitoroval a potencionálně převzal Váš účet na facebooku nebo na twitteru. Trojan Zeus byl původně stvořen pro krádeže bankovních údajů a nyní byl vylepšen novými „špionážními schopnostmi“. Kromě útoků na sociální sítě, může špehovat i emailové adresy. Tato skutečnost vyplívá z výzkumu technologické společnosti  Bitdefender.
hackování
 „Malware se šíří pomocí sociálních sítí, ukradne přihlašovací údaje, aby mohl být přístup k nim opět prodán“ Uvádí Bogdan Botezatu analytik společnosti Bitdefender. Poprvé byl zaměřen v nevyžádané poště klientů Kanadských bank. Jeho historie sahá již do roku 2011, když se jednalo pouze o trojského koně špehujícího hlavně bankovní sektor.
Vše ostatní je zatím nové, společnost BitDefender zabývající se problematikou kyber-bezpečnosti vydala o tomto novém malware 32 stránkový report a varuje v něm uživatele, aby byli ostražití. Zjistili, že Terdot zvládne stahovat a spouštět soubory ze vzdáleného serveru a je v zásadě obrovský problém jej vystopovat.
Útok Terdotem začíná, jako mnoho jiných útoků, phishingem ve formě PDF souboru či obrázku. Po kliknutí na tento soubor dojde ke stažení škodlivého javaScriptového kódu, který stáhne a následně spustí  Terdot Malware.
Nebezpečí tohoto malwaru spočívá v tom, že je mimořádně obtížně rozpoznatelný a jeho tvůrci mají díky tomu mocný nástroj využitelný ke kybernetické špionáži.
řetěz přes klávesnici
Bohužel Terdot není jediný relativné nový bankovní trojan, který se objevil v posledních dvou týdnech. Tým společnosti IBM X-Force objevil bankovní trojan IcedID jehož první stopa se objevila v Severní Americe.

Doporučené články