Jaký by měl být první mobil našeho dítěte

Mobilní telefon má dnes prakticky každý z nás. A to platí, navzdory doporučení odborníků, i o malých dětech. Je to samozřejmě pochopitelné – rodičům to dává možnost svého potomka kdykoliv zkontrolovat a přesvědčit se o tom, že se mu nic nestalo.

 

Je pravdou, že když se dítě začne učit samostatnosti, bývá to pro rodiče skutečná zkouška nervů. Ať už je potomek sám doma nebo si šel hrát sám na hřiště s kamarády, představují si, co vše by se mu mohlo stát. Tomu samozřejmě nepomáhají ani zprávy, kde se denně dozvídáme, koho opět oloupili či dokonce zabili.

 

typické dítě při hraní

 

Není tedy divu, že chtějí mít možnost, jak si kdykoliv ověřit, že je jejich syn či dcera v pořádku. A mobil nám právě to umožní. Ovšem otázkou je, jaký bychom mu měli pořídit. Koneckonců, výběr na trhu je skutečně široký. Čím bychom se zde měli řídit?

 

V první řadě je v této fázi dobré zapomenout na moderní chytré dotykové telefony. Je potřeba si uvědomit, že v tomto věku ještě děti nemají dostatek zodpovědnosti a také si nedokáží uvědomit hodnotu peněz. Proto je vhodné zvolit levný, avšak odolný model, u kterého nebude tak bolet, pokud se ztratí nebo rozbije.

 

mobilní telefon se zámkem

 

Ten by měl ustát jak nárazy, tak i případné pády. Zároveň by však měl mít dobrý signál a mít jasné, jednoduché ovládání. I naše dítě si totiž musí být schopné v případě potřeby zavolat, nikoliv jen přijímat hovory.

 

Dále není na škodu, pokud má onen model možnost propojení s vaším mobilem, takže budete moci kdykoliv zjistit, kde se zrovna nachází. Dětské zámky, které například omezí přístup na internet či volání na některá čísla (například čísla různých televizních soutěží, kde je volání často za devadesát korun za minutu), také nejsou na škodu.

 

Pokud jde o tarif, tak zde je mnohem lepší využít předplacenou SIM kartu. Je levná a v tomto věku náš potomek nejspíš nebude trávit hodiny voláním. Díky tomu tak budou rodiče v klidu.

Doporučené články